Related Articles

15 Comments

 1. 1

  حسن

  کتابهای علمی وتاریخ واقعی ایران توسط سوسمارخورهای بی سواد به آتش کشیده شد وگرنه الان وقایع جور دیگر روایت میشد.

  Reply
  1. 1.1

   سیّد میلاد موسوی

   درود بر شما؛

   بلی؛ زمانی که عرب ها تاخت و تاز کردند، بسیاری از کتب های علمی و نجومی و… رو نابود کردند، زیرا باور داشتند قرآن دربرگیرنده همه علوم و فنون هست و دیگر کتاب ها به درد نخور هست.

   Reply
   1. 1.1.1

    عادل

    اقا شما که اینگونه در مورد این مسئله با اطمینان کامل صحبت می کونید ایا منابعی تاریخی درمورد اتیش زدن کتاب ها توسط مسلمانان دران زمان حالا منبع کتاب تاریخی یا نوشته ی تاریخی مال یک تاریخ نویس یونانی یا رومی یا خود ایرانی ها باشه در دست هست؟ البته بجز تاریخ نویسانی که در قرن ششم به بعد مانند عبدل اللطیف وابوالفرج که این ها مسیحی بو ده اند وبعد از جنگ های صلیبی در کتاب هایی خود سوزاندن کتاب ها توسط مسلمانان را زکر کرده انند.که گفته ی ان ها قابل اطمینان نیست چون اولا انها مسیحی بوده اند و اینکه در ان زمان هم دانشمندان ایرانی شاعران نویسندگان تاریخ نویسان ریاضی دا نان نجوم شناسان زیادی بوده اند. که اگر چنین موضوعی وجود داشت در کتاب هایی خود می نوشتنند.حال شاید من گشته ام پیدا نکرده ام اگر شما  چنین منابعی رو در دست داری حتما به من معرفی کنید. ازتون ممنون می شم .   

    Reply
    1. 1.1.1.1

     ...

     وقتی خالد میاد هزاران هزار ایرانی رو سر میبرد، چه انتظاری داری که به کتاب ها رحم کنند. اونها برای رواج اسلام نیامده بودن بلکه برای خونریزی اومده بودن، وگرنه ایرانی ها از دور تحت تاثیر امامان معصوم قرار گرفتن!

     Reply
  2. 1.2

   آرشام

   حرف دلمو زدی. تازیان بیابانگرد خیلی تلاش کردند فرهنگ و زبان ایران را تغییر دهند ولی خوشبختانه نتونستن. ولی کتاب های ایران باستان رو نابود کردن.

   Reply
  3. 1.3

   درود

   یه نگاه اگر به منشور کوروش می نداختی, به بند ۱۳ , به بند ۲۳ و به بخش های دیگرش می دانستی که همان بهتر که این منابع از بین رفت.کوروشی که بابلیان رو آزاد کرد ولی برده خودش کرد تا به پاهایش تعظیم کنند و همچون چوپانی باشد بر بابلیان و مادها!! کوروشی که از مردوک بت بزرگ بابلی ها می ترسید و او را ستایش می کرد!! اگر نگاهی به کتیبه های داریشو میدیدی جنایات اون رو علیه مادیان, علیه مردم خوزستان و دیگر مناطق میدی اگر به کتاب احکام و جزای اوستا یا همان وندیداد که نسخ ۱۹ وندیداد می باشد می نداختی هزاران بار اهورامزدا رو سپاس می کردی که ای کاش بقیه منابع هم از بین می رفت

   Reply
   1. 1.3.1

    محمدرضا

    درود نگاه انداختم قبلا ولی تاریخ شناسی شمارو  توشون ندیدم..احتمالا شما کتاب قصه داشتید میخوندید نه اوستا و کتیبه

    Reply
   2. 1.3.2

    علی

    اگرعربها نتوانستن همت سه مرد بود یک فردوسی بزرگ-یعقوب لیث-وزرتشت وزرتشتیان که سخن پارسی را نگهداشتند وضمنن جناب درود ترک! ۱۸۰۰ سال پس ازکوروش ترکان گوش بریدند وبینی سوراخ کردند و…کوروش برای احترام به بابلیان مردوک را ستایش کرد نه ازترس وگرنه از اول بشهر مردوک حمله نمیکرد حالا بگو****

    Reply
 2. 2

  hossein

  سه حمله بزرگ به ایران ۱٫اسکندر مقدونی ۲٫اعراب ۳٫چنگیزخان مغول 

   که یکی از اون یکی وحشی تر بوندند و تمام تاریخ ما رو به اتیش کشیدند و حداقل اسکندر یه چیزی بارش بود و بخشی از کتابهای دانشمندای ما رو نجات داد ولی همه اون علوم در نهایت به اسم یونان ثبت شد اعراب هم که کلا ادم نبودن و نیستن و نخواهند بود و بخش اعظم نابودی تاریخ ما تقصیر این اعراب بود و مغول ها هم باز بخشی زیادی از کتابهای ما رو که از دست اعراب در رفته بود سوزوندند و رفت و اینطور شد که ما مجبور شدیم به دروغ های هرودت رو بیاریم. 

  Reply
  1. 2.1

   محمدرضا

   درود خدمت شما.بله متاسفانه تاریخ ایران با این وحشی گری ها دست خوش تغییرات بسیاری شد و بسیاری از منابع تاریخی معتبر ایرانی از بین رفت ولی با این حال هنوز هم منابع معتبری وجود دارد.

   Reply
 3. 3

  آرمان

  دوستان بهتره یه خورده از توهم بیاید بیرون و واقع بین باشید … کتاب ها رو به قول شما آتیش زدن … بگذریم که اصلا امکان آتیش زدن همه کتاب ها وجود نداشت و اصلا چنین اتفاقی رخ نداد که همه کتاب ها رو آتیش بزنن ولی فرض میکنیم حرف شما درست … از ایران باستان نه فلسفه ای وجود داره و نه کتاب تاریخی و نه کتاب علمی و نه کتاب ادبی و نه سایر علوم … تفکر رو که نمیتونن آتیش بزنن … خودتون رو گول نزنید و زیاد شعار ندید

  Reply
  1. 3.1

   محمدرضا

   بله بله حتما با حرف شما مردم میفهمن که همه چی دروغه و تاریخ ایران از زمان حمله اعراب شروع میشه .

   Reply
 4. 4

  طراحی چهره با پاستل

  سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون

  Reply
 5. 5

  زیرنویس

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به
  این خوبی سپاسگزارم

  Reply
 6. 6

  دانلود فیلم

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم
  باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

  Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

کليه حقوق اين سايت متعلق به تمدن ما بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.