پنج شنبه , خرداد ۲۴ ۱۴۰۳

تصاویر بازسازی شده تخت جمشید

تصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتخت جمشید یکی از آثار تاریخی دوره هخامنشی است که در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایارشا و اردشیر اول بنا شده‌است و به مدت حدود ۵۰ سال، مرکزی برای برگزاری مراسم آیینی و جشن‌ها به ویژه نوروز بوده‌است.بنیانگذار تخت جمشید داریوش بزرگ بود، البته پس از او پسرش خشایارشا و نوه‌اش اردشیر یکم با گسترش این مجموعه به بزرگی آن افزودند. اسکندر مقدونی سردار یونانی در ۳۳۰ پیش از میلاد، به ایران حمله کرد و تخت جمشید را به آتش کشید  و احتمالاً بخش عظیمی از کتابها، فرهنگ و هنر هخامنشی را با اینکار نابود نمود. با این‌حال ویرانه‌های این مکان هنوز هم در شهرستان مرودشت در استان فارس برپا است و باستان شناسان از ویرانه‌های آن نشانه‌های آتش و هجوم را بر آن تأیید می‌کنند.در این مطلب تعداد از تصاویر بازسازی شده از تخت جمشید را قرار داده ایم.

 تصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشید 15تصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشید1343712690405968_largeapadana 3d_07image009lتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشیدتصاویر بازسازی شده تخت جمشید 3تصاویر بازسازی شده تخت جمشیدpersepolis_plaza_army_02

درباره ی کاوه آهنگر

۵ دیدگاه

  1. درود؛ فیلم زیبایی هم به نام "شکوه تخت جمشید" هست که درآن، به صورت سه بعدی، پارسه را بازسای می کنند. پیشنهاد می کنم این فیلم رو ببینید. این فیلم رو درازایی پیش از فروشگاه اینترنتی خریداری کردم، چرا در فروشگاه تمدن ما نگذاشتینش آقا محمد؟

  2. درود؛خوشبختانه ما ایرانی ها از نظر معماری حرف اول را درآن زمان می زدیم.بدبختانه دیگر معماری باستانی در ایران وجود ندارد و معماری اسلامی جای آن را گرفته.

    • اگر منظور شما از معماری اسلامی معماری مساجد و حرم ها و … است، تمامی این سازه ها ایرانی هستند و ویژگی های معماری ایرانی مثل اسلیمی، گنبد، ایوان و … در آنها دیده می شود.

  3. دیدن تصاویر باسازی شده تخت وجمشید فوق العاده ازمحارت خوش می اید باکمک به حساب صندوق فروهر وتخت جمشید رادوباره بسازیم اتحاد ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.