27 Comments

 1. 1

  آرشام

  آقای عزیز شط العرب یعنی چی؟ ما ۸ سال جنگمون سر مالکیت اروند رود بود که سوسمار خورها بهش می گفتن شط العرب و می خواستن بگیرنش. مث خلیج فارس.

  پاسخ
 2. 2

  مسعود

  آقا دستتون درد نکنه.مفید بود

  پاسخ
  1. 2.1

   محمدرضا

   سپاس از شما دوست عزیز

   پاسخ
 3. 3

  علی

  آقای عزیز چرا اطلاعات غلط دست مردم میدی؟؟؟؟؟ آنشان همون شهر ایذه کنونیه تو شهر فارس رو چطوری چسبوندیش به عیلام. لطفا اصلاح کنید.

  پاسخ
  1. 3.1

   محمدرضا

   درود خدمت شما..هیچ اطلاعات غلطی در نوشته وجود ندارد..

   پاسخ
 4. 4

  سینا

  بابت نوشته سپاسگذازاما خواهشنا این همه تاریخ سازی نکنید تازگیها توی شیرازیها مد شده که انشان یا انزان رو به شیراز میجسبونند نکنه شما هم شیرازی هستید واینکه اریاییها مهاجر شدند عیلامیها مهاجر اقوام قبل از ایلامیها بازم مهاجر بودند پس با این حساب ایران هیج تمدن واقوام بومی نداشته درحالی که همین فرضیه مهاجرت اریاییها به ایران نیز طبق تحقیقات جامعه ای که درحال انجام هستش کاملا مورد شک وتردید قرار گرفته واین فرضیه در حال باطل شدنه اوقت شما یک گام جلوتر گذاشته اید وبقیه اقوام رو نیز دارید مهاجر تلقی مکیکنید

  پاسخ
  1. 4.1

   محمدرضا

   درود خدمت شما..
   دوست عزیز اگر شما نگاهی به منابع تاریخی می انداختید متوجه میشدید که این ها تاریخ سازی نیست..ما بر حسب منابع موجود در بابت تاریخ ایلام که عمدتاً حاصل بازسازی قطعات ناقص از منابع میان‌رودان (سومری، اکدی، آشوری و بابلی) است می نویسیم نه سر خود..بله اگر منبعی اومد و قطعی اعلام کرد که تاریخ اینگونه بوده و مثلا آریایی های قوم بومی بودند و ادعاشون هم پذیرفته شد ما هم قبول میکنیم..در حالی که تا به حال کسی تاریخ رو تغییر نداده..چون کسانی که درباره تاریخ نوشتند فقط صرفا از روی سلیقه نبوده که تاریخ بنویسند بلکه از منابع بزرگ و تحقیقات و پرسش از دیگران و آثار و کتاب های باقی مانده از دوره های قبل و …. تاریخ نوشتند.

   پاسخ
   1. 4.1.1

    ali

    دوستان عزیز شهرستان هفتکل پر از اثار عیلامی است اکثر تپه هاش اثار و نماد عیلام

    پاسخ
 5. 5

  بـــبــizehــــر

  [جدیدا با بیدا کردن چهارتا کتیبه میگن انشان در استانه فارسه،اگه کتیبه های میخی و نگار کنده ها دلیله انشان بودنه شهری باشه بس ایذه شهر کتیبه های میخی و شهر نگارکنده های عیلامی و با داشتن بیشترین نقوش عیلامی در محدوده سرزمین عیلام همان انشان یا آنزان عیلامی است.

  پاسخ
 6. 6

  بخوان

  دوست من، ایلامی ها به لحاظ زبان سامی نبودند اما به لحاظ نژاد سامی بوده اند. ایلام خود از فرزندان سام بوده است.

  مرجع : آثار الباقیه اثر ابوریحان بیرونی و نیز کتب عهد عتیق

  پاسخ
  1. 6.1

   محمدرضا

   درود خدمت شما..اگه میشه چندتا از کتب قدیم را بیاورید بابت گفتتون..موفق باشید

   پاسخ
 7. 7

  فرید

  آقا خسته نباشی با جمله دوستان که انزان رو میگن ایذه بوده موافقم همچنین ماداکتو در شهرستان درهشهر در ایلام بوده هنوز نیز خرابه های آن در حال کاوش است. ایلامیان باستان اولین کسانی بودن که از اعداد استفاده میکردند همچنین دارای مدارس درس برای کودکان بودند درضمن نژاد انها سامی نبود اما واژه ایلام سامی می باشد. بنابه نظریه ای ایلامیان اولین کسانی بودند که می نوشتند اما به مرورزمان خط میخی را بکار گرفتند.

  پاسخ
 8. 8

  سحر

  سلام.ممنون از زحماتتون. متوجه این موضوع هستم که گرداندن سایت بسیار مشکل هست اما چرا فونت نوشته اینقدر متفاوت هست؟گویی مطالب از این طرف و اون طرف جمع اوری و کپی شده است.در ضمن من نتونستم عضو سایت بشم

  پاسخ
  1. 8.1

   محمدرضا

   درود برای عضوت به قسمت عضویت برین بعد ایمیلتون رو وارد کنین و بعد یک ایمیل فعالسازی براتون ارسال به ایمیلتون ارسال میشه

   پاسخ
  2. 8.2

   محمدرضا

   فونت نوشته ها هم به دلیل تغییر قالب سایت بوده که با برخی فونت ها هم خوانی نداره که رفع شد.

   پاسخ
 9. 9

  سینا.ک

  بسیار مفید بود خیلی فیض بردیم واقعا دستتون درد نکنه

  پاسخ
 10. 10

  www.salehifadaei@gmail.com

  دوست عزیز ، شما بر اساس چه مدرکی میگید عیلامی ها همان دراویدی های هند هستند؟ آقا چرا اطلاعات غلط دست مردم میدی ؟ انشان همون  شهر ایذه ی کنونئ است  ، من نژاد پرست نیستم اما امسال شماست که به اعراب اجازه میدهند بروند و در کنار چغازنبیل برنامه اجرا کنند و تمدن عیلام را از خود بدانند ، شما تاریخ را تحریف کرده اید ، یکم بیشتر مطالعه کنید ، شما صلاحیت اینو ندارید که یک سایت را اداره کنید ، لطفا مطالب را پاک کنید 

  پاسخ
  1. 10.1

   کاوه آهنگر

   دوست عزیز شما که صلاحیتشو داره منبع حرفات چیه اومدی تاریخ دان شدی؟

   پاسخ
  2. 10.2

   Salimsavari@yaho.com

   هموطن عزیز وقتی هنوز در زبان محلی مردم عرب خوزستان کلمات ولغات عیلامی بیشماری وجود دارد دیگه مدرکی بزرگتر از این  برای اثبات سامی بودن عیلامیان وجود ندارد علاوه بر شکل چفیه عربی در مجسمه های عیلامیان این را ثابت میکند

    

   پاسخ
 11. 11

  ایرانی

  دوست عزیز این نوشتار را فورا تغییر دهید یا پاک کنید.نظیریه مهاجرت آریاییان کاملا رد شده و آریاییان از دیرباز در ایران سکونت داشته اند..اینو حتی یه پنج ساله هم دیگه میدونهایلامیان هم آریایی بودند در ضمن هیچ مدرک یا سندی دال بر دراویدی بودن ایلامیان وجود خارجی ندارد بلکه برعکس تمامی مدارک و اشیاء و لوح های کشف شده خلاف آنچه است که در این نوشتار اشاره شده..خواهش داریم این نوشتار را تغییر دهید تا بهانه ای به دست ایرانستیزان نباشد…

  پاسخ
  1. 11.1

   کاوه آهنگر

   درود و سپاس از شما دوست عزیز آیا منبع معتبری در این مورد سراغ دارید.چون این نوشته از منبع معتبری است با سپاس

   پاسخ
 12. 12

  سعید

  عیلامی ها درچه محدوده ای زندگی میکردن؟لرستان سامی داره؟استان فارس سامی داره؟کوههای زاگرس و چهارمحال و بویر احمد سامی داره؟ این فرضیه از ریشه غبطه چون اکثر آثار کشف شده عیلامی در مناطقی بوده که تابحال هیچ سامی پاس به اونجا نرسیده.

  پاسخ
 13. 13

  سیدکریم

  با سلام خدمت دوستان گرامی.ما توی کشوری زندگی میکنیم که فقط ادعا می کنیم.ما ایرانی جماعت حرف حقیقت رو نمیخواهم بپذیریم.والا باید به اقای آرشام خان یه حرفی بگم که همینجوری که به اسم خلیج فارس حساسی کسانی که توی خوزستانی به اسم شط العرب حساسن.چون توی خونمون هست.نژاد اسامی و اریایی و…نداریم.همه از ادم و حوا هستیم.ایا اونجا نژاد داشتن؟بعدشم هرکسی قومی داره باید افتخار کنه.ادعای بیشتر ما اینکه یه زمانی واسه خودمون کسی بودیم.الان چی هستیم?هیچیکی حسابمون نمیکند.کشور‌های عربی به دلایل مذهبی و قومی و قبیله ای به ما میگن ما هرچی بودیم و هستیم ولی با خواهر و مادراشون ازدواج نکردیم.و کشورهای اروپایی به ما میگن وحشی و عقب افتاده.در کل وقتی جنابعالی اینقدر ادعای فرهنگ میکنی بخدا قسم شک دارم شمااز نژاد اریایی باشی.چون الان کسی نمیتونه باقاطعیت بگه اریایی.انقد ایران مورد تجاوز این و اون قرار گرفته چی بگم.عالمیان اسامی بدون و زبانشان بین عربی و عربی بوده و زبان خیلی از مردم خوزستانی الحجه محلی شبیه به عالمیان هست.

  پاسخ
  1. 13.1

   وحید

   کسی به این کشورهای عربی مورد علاقه شما نگفته که ازدواج با خواهر و مادر بدتره یا تجاوز غریبه‌ها به خواهر و مادرشون که تاریخ گوهربارشون که هیچ افتخارات پیش از اسلام ایشان پر از اینهاست؟

   البته کسی میتونه دراینباره قضاوت کنه که معنی غیرت رو بفهمه نه اینکه حرام و حلال دین رو معیار قرار بده که بنابر صلاحدید گذاشته شده.

   وگرنه قرآن به آشکارا هم درباره‌ی اعراب سخن داره و هم درباره‌ی مجوس، نظر خدا را معیار قرار بده.

   پاسخ
 14. 14

  سیدکریم

  با سلام دوباره.خوزستان یا همان عربستان (صد سال پیش نام خوزستان عربستان بود ولی رضا شاه تغییر داد)همیشه و در تمامی مقاطع تاریخ اهمیت زیادی داشته.تمدن بابل در عراق تمدن عیالم و عاشورای در ایران و قسمتی از عراق بت پرست و شیطان و الجنه رو می پرستیدند.حکومتی‌داشتند ک با زنها اداره می شد مخصوصا در بابل.نژاد اسامی بودند.بالاترین و قدیمی ترین تمدن رو داشتند.دلایل اینکه من عالمیان رو اریایی نمیدونم اینکه که خدایان اونها با خدایان اریایی فرق میکنه.دوم و مهمترین دلایل اینکهچرا مهمترین و بزرگترین تمدنها در قسمت بیان النهرین ایجاد شده رو باید بتون بگم خدا وقتی ابلیس رو به زمین فرستاد در بابل نازل کرد کجایی که بزرگترین تمدن دنیا در اونجاست شد تمدن شیطان و بت پرستی.اریایی ها قوم مهاجر بودند و مثل انگلوساکسون هاقوم وحشی بدون یواش یواش ایران اومدن و مورد فرهنگ و تمدن عیلامیین قرار گرفتند یواس یواش حکومت تشکیل دادند و حکومت هخامنشیان به وجود اومد.این طبیعیه هرکسی حکومتی تشکیل میشده حکومت قابل رو نابود میکنه.حکومت عیلامیین از قسمتهای از استان لرستان کنونی،کل خوزستان و استان ایلام اکنون بود.دوستان و برادران لر و بختیاری وقتیکه این حکومت نابود شد اجداد اریایی در قسمتهای شمالی خوزستان و داستان لرستان ساکن شدند و قوم لرها و کردها اصیلترین نژاد اریایی هست.ترکها اریایی نیستن

  پاسخ
  1. 14.1

   وحید

   آغای صیدکریم پانعربیست یا پانترکیست
   ۱. وحشیگری آنست که درباره‌ی حمله‌ی اعراب به ایران و تاریخ جاهلیت با افتخار گفته شده نه آنچه درباره‌ی مهاجرت بدون سند آریاییان به زادگاه خودشان میگویی. البته وحشیگری‌های قبایل سیبری از غز و مغول و قزلباش که در سراسر تاریخ جهان معروف است و نیازی به اثبات ندارد.

   ۲. نام عربستان در زمان قاجاریه به استان خوزستان تحمیل شد. خوزستان نامی است که از زمان هخامنشیان به مردم اوجه یا خوزی اختصاص داشت.

   ۳. خیلی در گفته‌هایت به اسرائیلیات تکیه نکن، اینها چون ندانستند حقیقت ره افسانه زدند، چگونه ثابت کردی که حضرت نوح پسری به نام سام داشته که عیلام نوه‌اش باشه و چگونه اعراب رو به این پسر سام متصل کردی؟ اینها همه غیرقابل اثباته.

   پاسخ
  2. 14.2

   ایرانی

   اقلیّت مردم عرب در استان خوزستان از مردمان بومی این استان نیستند و از قرن نهم هجری قمری به سرزمین ایران و استان خوزستان بصورت خانوادگی و فردی مهاجرت کرده اند. در هنگام لشکر کشی اسکندر مقدونی به خاک ایران و عبور از خوزستان در قرن چهارم قبل از میلاد نامی از نژاد عرب در استان خوزستان نیست.

   ● ۳۰۰ سال بعد از لشکر کشی اسکندر مقدونی، استرابون جغرافیادان یونانی از خوزستان و مردم آنجا نقطه به نقطه از جلگه و کوه دشت و بیابان و از هر سنگی سخن رانده و از نظر مردم شناسی تیره به تیره و طایفه به طایفه نام می برد ولی از مردم عرب خبری و اثری و نامی نیست.قطعأ با پیروزی قوای عرب تبار اسلام بر ایران درهای استان خوزستان بر روی مردم عرب از عراق و حجاز و یمن و نجد به سرزمین حاصلخیز و پر برکت خوزستان باز شد و به این استان مهاجرت کردند. تا قرن نهم هجری مالکیّتِ یک وجب از خاک خوزستان در اختیار نژاد عرب نبوده است. سرزمین و زادگاه اصلی اعراب بخشی از کشور یمن امروزی است.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

کليه حقوق اين سايت متعلق به تمدن ما بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلا مانع است.